Az első blogbejegyzésben áttekintettük, hogy miért téves a silóbontásban pusztán a felsővezetésre és a HR-re várnod,  a második bejegyzésben további téged és részlegedet segítő érveket soroltunk fel; eddigi érveink összefoglalva:silos+

Az előző blogban felvázolt nyitás sok formát ölthet az emberi kapcsolatok tudatos javításától a társterületi részlegek munkájának, az ahhoz szükséges szakmai ismeretek megismeréséig.

Miért lehet hasznos számodra, ha a saját munkád és feladataid mellett igyekszel más területek munkáját mélységében is megismerni?

A modern, gyorsan változó világban mindinkább igaz: „egy szakma, nem szakma”. Legyen szó egy nagy szervezetben belüli továbblépési lehetőségről, vagy a vállalaton, de akár a szektoron kívüli továbblépésről, komoly tényező – mind a magad, mind a kiválasztási folyamat számára -, hogy hányféle szakterületről bírsz ismeretekkel, gyakorlattal.

Hogy mennyire reális a napi feszített tempó mellett az, hogy más részlegek munkájában elmélyedj?

Az tény, hogy részedről ez extra befektetést kíván, de elsősorban rajtad múlik és maga a szervezet is sok lehetőséget kínál:

 

Más szakterületek megismerésének van még egy „radikálisabb” módja is: rotálj, mozogj oldal irányban!

Középvezetőként azzal szembesülsz, hogy a szervezeti piramis alakjából fakadóan jóval gyakrabban ürülnek meg vezetői székek a te hierarchikus szinteden, mint magasabb szinteken. Távon állnak tőled ezek a pozíciók?  Lehet. De az is lehet, hogy szívesen látnának ott, a szervezetet ismerő, az adott részleg szakmai munkájába gyorsan beletanuló vezetőként.

Miért várnál 7-10 évet az előbbre jutásra, ami ritka, mint a fehér holló? Kezdj oldalirányú mozgásba ugyanazon a hierarchikus szinten:

Jogos kérdés: ha fenn is áll a váltási szándékod: mennyire reálisan kerülsz szóba, mint egy más szakterület/részleg vezetője?

 

Látjuk tehát, hogy  – extra befektetéseket feltételezve – a silóbontásba való bekapcsolódás, vagy akár  abban való úttörő szerep már középtávon nagyon sokat hozhat a konyhádra.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Majoros Krisztina

Tréner, coach

Az elmúlt 25 évem kommunikációról, digital médiáról, sikeres márkákról, nagyszerű csapatokról, különleges emberi történetekről és a fejlődésről szólt. Számos piacvezető médiatermék létrehozásával, fejlesztésével és vezetésével foglalkoztam.

Szakmai pályafutásom a betárcsázós, analóg (h)őskorban kezdődött, amikor a digital világ még lehetetlen küldetésnek tűnt, de pont ez inspirált. Rengeteg kihívás, megpróbáltatás, bátorság. Lent-fent hullámvasút, de ebben az  útban találtam meg a valódi küldetésem: a fejlesztést és fejlődést. A nehézségek ellenére is létrehozni valami értékeset, működőt. Egyéni vagy akár csapat szinten.

Küldetésem a közös értékteremtés, a fejlődés és a valódi kapcsolódás. Szeretem a változást, ha az egy folyamat része, ha van kezdete és vége.

Értékeset létrehozni, megosztani, működtetni. Együtt. Ez a Legacy.

O'Neill Zsuzsanna

Tanár, coach, tréner.

Angoltanárként elsőkézből tapasztaltam a tanulás, a bizalom és támogatás életformáló hatását. A tantermen kívül is volt szerencsém részt venni olyan workshopokon és tréningeken, amelyek célja nemcsak a tudás átadása volt, hanem olyan támogató környezet kialakítása is, ami segít megoldást találni a szobán forgó nehézségekre.

Mindig is hajtott a vágy, hogy megoldást találjak nemcsak a saját magam, hanem szeretteim, tanítványaim, ismerőseim problémáira és segíteni tudjak nekik – ha kérik. Ezért keresem a legjobb módot a fejlődésre, a tudásra, amit kötelességemnek érzek továbbadni.

Körülbelül 15 évvel ezelőtt a boldogság tudománya ragadta meg érdeklődésemet, annak megismerése vezetett tovább a coaching és a tréning felé. Azóta elmerültem különböző coaching-módszerekben, és szereztem tapasztalatot a magánszemélyekkel és vállalkozásokkal való munkában egyaránt.